sobota, 1 sierpnia 2015

KSIĄŻKOWE WYZWANIE - LIPIEC


ILOŚĆ KSIĄŻEK: 3
LICZBA STRON (RAZEM): 1111
LICZBA STRON (NA JEDEN DZIEŃ): ok 36 stron


17. "Skazana na piekło" - Natalie Welsh

Autobiograficzna opowieść o przeżyciach Natalie Welsh w wenezuelskim więzieniu, do którego trafiła za przemyt narkotyków. Jako pierwszej kobiecie z Europy Zachodniej udało jej się stamtąd uciec...

W 2001 roku Natalie Welsh zabrała swoją czteroletnią córeczkę Nikitę na wspaniałe wakacje do Wenezueli. Nie była to jednak zwykła podróż, w drodze powrotnej bowiem Natalie zamierzała przewieźć kokainę. Dzięki zarobionym w ten sposób pieniądzom chciała odmienić swoje życie. Młoda, naiwna, samotna matka, w dodatku sama uzależniona, nie miała pojęcia, czym ryzykuje. Zatrzymana przez służby celne, za przemyt narkotyków dostała dziesięć lat, które miała odsiedzieć w koszmarnych warunkach w wenezuelskim więzieniu. Znalazła się w brutalnym świecie morderstw, gwałtów i wojen gangów, wobec których straże więzienne często były bezsilne lub też zbyt skorumpowane, by przeciwstawić się niebezpiecznym i uzbrojonym bandytom. Po czterech latach piekła, nie mając praktycznie żadnych szans na powodzenie, jako pierwsza kobieta z Zachodu uciekła z wenezuelskiego więzienia i przez Kolumbię wróciła do Anglii. Skazana na piekło opowiada o tym, jak jeden nierozważny krok może całkiem zniszczyć życie, i o miłości do dziecka, która pomogła Natalie przetrwać. Niesamowita, prawdziwa historia młodej matki, która ucieka z osławionego Wenezuelskiego więzienia.
18. "Kochałam psychopatę" - Barbara Bentley

Zobaczyłam, jak do mojej twarzy zbliża się szmatka nasączona eterem. Ogarnęło mnie przerażenie. Nagle poczułam przypływ adrenaliny i włączył mi się instynkt przetrwania. Wstrzymaj oddech, bo nie wyjdziesz stąd żywa! Kiedy John Perry, emerytowany kontradmirał, poprosił Barbarę o rękę, nie mogła uwierzyć we własne szczęście. Miał za sobą niezwykłą karierę wojskową, znał siedem języków, przyjaźnił się ze sławnymi ludźmi i pochodził ze znamienitej rodziny. Był czarujący, troskliwy, opowiadał fascynujące historie - wydawał się doskonały. Ta książka to wstrząsający opis oszustwa i zdrady. I triumf kobiety, która się nie poddała.
19. "Koneser" - Joanna Opiat - Bojarska

Seksbiznes, czerwony rynek i tajemnice z przeszłości w mistrzowsko skonstruowanym kryminale. Wniknij w świat, w którym ciało jest tylko towarem.
Wakacyjny spokój mieszkańców Poznania burzą makabryczne odkrycia. W odstępie kilku dni w lesie zostają odnalezione szczątki kobiety, a na terenie starego pruskiego fortu wypatroszone ciało mężczyzny.
Obie sprawy prowadzi zgrany policyjny duet: doświadczony Burzyński i niepokorny Majewski. Przy ciele mężczyzny odnajdują wiadomość od mordercy. W poszukiwaniu odpowiedzi na mnożące się pytania pomaga im chłodna i zdystansowana antropolog sądowa Anita Broll.
Tropy wiodą w stronę bezlitosnych handlarzy żywym towarem...
Tymczasem tajemniczy mężczyzna o osobliwych potrzebach chce, by oczy całej Polski zwróciły się na niego.6 komentarzy:

 1. Chętnie przeczytałabym książkę "Kochałam psychopatę". Już sam tytuł mnie kusi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pisanie na blogu o książkach to świetny pomysł :-) Najbardziej czuję się zachęcona do przeczytania pozycji nr 1

  OdpowiedzUsuń
 3. " Kochałam psychopatę " znajduje się w moim stosiku książek do przeczytania w wakacje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. widzę, że lubimy książki o podobnej tematyce. pierwszą i drugą z zainteresowaniem, ale pewnie i szokiem wypisanym na twarzy bym przeczytała.
  mnie w lipcu udało się sporo przeczytać, zaczęłam też lekturę szkolną. :O

  OdpowiedzUsuń
 5. Książki w takim klimacie super czyta mi się na jesień kiedy jest już troszkę zimniej i pojawiają się deszczowe dni :)
  http://przygody-mileny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam o "Czarnej Serii" jednak nie przeczytałam żadnej z książek, o których napisałaś. Najchętniej sięgnęłabym chyba po numer jeden.
  Czy masz może konto na Lubimy Czytać? :)

  OdpowiedzUsuń