sobota, 9 maja 2015

WYZWANIE KSIĄŻKOWE - KWIECIEŃ

ILOŚĆ KSIĄŻEK: 3
LICZBA STRON (RAZEM): 1086
LICZBA STRON (NA JEDEN DZIEŃ): ok 36 stron

Jak już zauważyliście (albo i nie) przeskoczyłam z lutego na kwiecień.
Przyczyna jest prosta(cka) - w marcu nie przeczytałam żadnej książki.
Pochłonęły mnie prezentacje, projekty, referaty, itd ... 
Za to kwiecień upłynął mi pod znakiem książek Tess Gerritsen. 


9. "Chirurg" - Tess Gerritsen

Niezwykle brutalny zabójca, nazywany przez media „Chirurgiem”, zabija młode samotne kobiety, przeprowadzając na nich zabieg wycięcia macicy bez znieczulenia. Policja ustala, że podobna seria morderstw miała miejsce dwa lata wcześniej, a ich sprawca został zastrzelony przez doktor Catherine Cordell, piękną lekarkę zatrudnioną w bostońskim Centrum medycznym – jedyną ofiarę, której udało się ujść z życiem. Catherine znowu czuje się zagrożona. Jej jedynym sprzymierzeńcem wydaje się detektyw prowadzący śledztwo. Czy obie sprawy i obu zabójców coś łączy?10. "Skalpel" - Tess Gerritsen

Seria tajemniczych morderstw paraliżuje Boston. Okoliczności zbrodni wskazują na seryjnego zabójcę kobiet, `Chirurga` który odbywa karę dożywocia. Młoda policjantka, Jane, przypuszcza, że nie chodzi o zwykłe naśladownictwo. Tymczasem Chirurg ucieka z więzienia a Jane staje się obiektem zainteresowania pary sadystycznych zabójców...11. "Grzesznik" - Tess Gerritsen

W opactwie Graystones ofiarą wyjątkowo brutalnej napaści padają dwie zakonnice - jedna ginie, druga w stanie śpiączki trafia do szpitala. Autopsja wykazuje, że zamordowana zakonnica była w ciąży. W opuszczonym budynku dawnej restauracji policja znajduje straszliwie okaleczone zwłoki kobiety. W indyjskiej wiosce dochodzi do masakry - zostają zamordowani wszyscy mieszkańcy. Co łączy te zbrodnie, popełnione w odległych od siebie miejscach? Próbują to ustalić detektyw Jane Rizzoli i doktor Maura Isles. Kluczem do ponurej zagadki są wydarzenia sprzed lat w indyjskiej osadzie dla trędowatych...6 komentarzy:

 1. Uwielbiam książki Gerritsen. Z tych, które pokazałaś czytałam "Grzesznika".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja chętnie czytałabym dalej, ale nigdzie nie mogę znaleźć "Sobowtóra", czyli kolejnej części.

   Usuń
 2. w ogóle nie mój typ książek, za to myślę, że spodobałyby się mojej mamie - chyba wypożyczę jej jedną z tych powieści. :)
  ja w kwietniu przeczytałam chyba dwie czy trzy książki...

  OdpowiedzUsuń
 3. Wstyd się przyznać, ale ja nie przeczytałam żadnej książki w kwietniu chyba :( moimi lekturami były jedynie fragmenty książek do magisterki i tyle... już się doczekać nie mogę, aż się skończy ten horror z pracą i będę w końcu mogła poświęcić czas na to, co lubię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w kwietniu nieco odpuściłam moją mgr. Robiłam raczej badania. Za to teraz muszę nadrabiać zaległości i mam poważne obawy czy uda mi się skończyć na czas. W dodatku trafiłam na specyficznego promotora - nie pomoże, za to chętnie krytykuje. Ehhh ... Byle do końca.

   Usuń
 4. Ach te czasy kiedy zaczytywałam się w Tess. Jakiś czas temu zrobiłam sobie przerwę od jej książek, ale chyba muszę do nich wrócić. Moja ulubiona to Ogród kości.

  OdpowiedzUsuń