poniedziałek, 1 czerwca 2015

KSIĄŻKOWE WYZWANIE - MAJ

ILOŚĆ KSIĄŻEK: 2
LICZBA STRON (RAZEM): 816
LICZBA STRON (NA JEDEN DZIEŃ): ok 26 stron


12. "Fatum" - Karin Slaughter

Lena Adams nie mogła przypuszczać, że upragniony powrót do pracy zacznie się tak źle. Na komisariat policji w Heartsdale, spokojnym miasteczku w stanie Georgia, wtargnęło dwóch uzbrojonych mężczyzn, zabili trzech policjantów, kilku innych ranili, przetrzymują zakładników. Lena bardziej niż kiedykolwiek jest zdeterminowana, by rozwiązać tę sprawę – wśród zabitych jest jej wieloletni szef i przyjaciel, Jeffrey Tolliver. 
Kilka lat wcześniej komendant Tolliver wybiera się z doktor Sarą Linton na romantyczne wakacje na Florydę. Po drodze zmienia jednak zdanie i postanawia pokazać jej swoje rodzinne miasteczko. Miły urlop szybko zamienia się koszmar: w domu przyjaciół Jeffreya dochodzi do strzelaniny, ginie włamywacz. Sprawa zabójstwa okaże się trudniejsza, niż mogło się na początku wydawać; a co najgorsze, nie będzie jedyną, którą trzeba będzie rozwiązać. Trupów będzie przybywać. Upiorne miasteczko zmusi Jeffreya i Sarę, by zmierzyli się z jego najgłębiej skrywanymi tajemnicami.
Czy to możliwe, by po latach ponownie dopadł ich koszmar Sylacugi?
13. "Bliżej słońca" - Richard Paul Evans

Najlepszym lekarstwem na złamane serce jest oddać je innym.

„Wszyscy nosimy w głowie obraz tego, jak powinno wyglądać nasze życie, namalowany pędzlem naszych pragnień i celów. Tymczasem w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że ono nigdy nie wygląda tak, jak sobie wyobrażaliśmy”. 
Kiedy Christina planowała swój wymarzony ślub, nie miała pojęcia, że wydarzenia potoczą się zupełnie innym torem, niż tego pragnęła. Paul również nie przypuszczał, że pewna zimowa noc w szpitalu okaże się przełomowa w jego życiu. Oboje mieli ułożone plany na przyszłość, wydawało im się, że wiedzą, gdzie i z kim spędzą następne kilka lat. Spotkali się w Peru, w amazońskiej dżungli, gdzie Paul stworzył dom dla porzuconych dzieci. 
Christina za namową przyjaciółki zdecydowała się pracować tam jako wolontariuszka, by w ten sposób zagoić swoje złamane serce. 
Jak spotkanie z mieszkańcami sierocińca - gdzieś na krańcach świata - wpłynie na życie Christiny? Jaką rolę odegra w nim charyzmatyczny opiekun dzieci Paul Cook? Czy w dalekiej dżungli można zmierzyć się ze swoimi lękami i nauczyć się patrzeć na życie inaczej? 
Bliżej słońca to prawdziwa historia, którą opowiedział Richardowi Paulowi Evansowi jej główny bohater - Paul Cook - podczas misji humanitarnej w Peru. Jest to opowieść o narodzinach nieoczekiwanego uczucia, które zbliżyło do siebie więcej niż dwa serca.6 komentarzy:

 1. Bliżej słońca jest na mojej liście :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam w planach, tylko póki co, czasu brak.

  OdpowiedzUsuń
 3. Również mam w planach "bliżej słońca". Czytałam już "Najcenniejszy dar" tego autora i w sumie mi się podobało :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Opis drugiej książki brzmi cudownie, chyba dodam ją do zakładki na lubimyczytac. Wczoraj miałam małą fazę i wyszukiwałam sobie książki, po które warto sięgnąć. :) Ja w maju przeczytałam "Kobiety z Kabulu" i "Wesele"... Niedawno skończyłam "Wierną rzekę" i wzięłam się za "Nie rozumiemy się bez słów". "Wesele" i "Wierna rzeka" to oczywiście szkolne lektury, ta pierwsza jest według mnie, hm, co najmniej dziwna, żeby nie użyć brzydszych słów. Za to "Wierna rzeka" to powieść o powstańcach, o miłości. Sporo się z niej dowiedziałam, przede wszystkim jak wyglądała rzeczywistość w czasie zrywów narodowościowych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam nigdy tych książek i w sumie kojarzę tylko tą drugą, bo to właśnie opis wydał mi się kiedyś ciekawy i gdzieś tam sobie dodałam ją "do przeczytania". W maju nie przeczytałam chyba żadnej książki, niestety magisterka i zaliczenia wygrały z książkami... Obecnie czytam "Swoją drogą" Tomka Michniewicza i pewnie niedługo ją skończę, bo postanowiłam w końcu podbudować swoje morale i przeczytać jakąś książkę za cenę niepisania magisterki przez dwa, trzy dni :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałabym sobie teraz móc poczytać :-) Niestety do końca czerwca muszę złożyć pracę w dziekanacie, a poprawek nie ma końca.

   Usuń